Konstrukcje specjalne do obsługi pojazdów - przegląd modeli.

Do obsługi pojazdów często niezbędne mogą okazać się specjalne konstrukcje, które w znacznej mierze ułatwią pracę przy cysternach, ciężarówkach, autobusach, a nawet przy pojazdach szynowych. Bez tego rodzaju „pomocników” nawet podstawowe prace będą niezwykle trudne do wykonania. W przypadku wymienionych pojazdów konieczna jest organizacja pracy na wysokości. By była ona bezpieczna koniecznie trzeba skorzystać z przeznaczonych do tego celu urządzeń, takich jak np. rusztowania jezdne.

Jakie konstrukcje mamy do dyspozycji, by bezpiecznie wykonać konkretne zadanie?

Schody jezdne do obsługi np. ciężarówek

Schody jezdne do obsługi np. ciężarówek – w tym celu warto skorzystać z rozwiązań jakie proponuje firma Krause. Produkowane przez nich schody jezdne z platformą w oparciu o normę DIN EN ISO 14122 i BGI 637 to doskonałe konstrukcje, które zapewniają bezpieczeństwo podczas prac wykonywanych przy cysternach. Szerokość stopni w zależności od modelu wynosi odpowiednio 600 – 800 – 1000 mm. W razie potrzeby można zdecydować się także na inne szerokości. Bezpieczne stopnie wykonane są z aluminium ryflowanego, kraty stalowej lub blachy perforowanej. Poręcze wyposażone są w specjalną listwę kolanowa przy nachyleniu schodów pod kątem 45°. Przemieszczanie platformy ułatwione jest dzięki wyposażeniu konstrukcji w 4 rolki zwrotne o średnicy równej 160mm.

Jezdne platformy robocze do obsługi np. cystern

Jezdne platformy robocze do obsługi np. cystern – na tym polu również doskonałe rozwiązanie dostarcza ceniony producent konstrukcji specjalnych – firma Krause. Platformy robocze jezdne do indywidualnych zastosowań produkowane są w oparciu o normę DIN EN ISO 14122 i BGI 637. Są niezwykle bezpieczne i solidne, świetnie sprawdzają się przy pobieraniu próbek, w pracach konserwacyjnych i montażowych. W zależności od modelu można wybrać konstrukcję z szerokością stopni: 600 – 800 – 1000 mm. Na specjalne życzenie można też zdecydować się na inny rozmiar stopni, które wykonane są z aluminium ryflowanego, kraty stalowej lub blachy perforowanej.

Specjalne konstrukcje służące do obsługi pojazdów szynowych

specjalne rusztowania krause

Specjalne konstrukcje służące do obsługi pojazdów szynowych – w przypadku pojazdów szynowych nie ma jednej uniwersalnej konstrukcji do tego by móc bezpiecznie wykonywać prace konserwacyjne czy też montażowe przy pociągach. Rusztowania Krause są idealnie dopasowane do każdego rodzaju pociągu oraz przeznaczone do różnych części pojazdu szynowego. Czoło pojazdu, strony boczne, dach wymagają specjalistycznie zaprojektowanych urządzeń. Również innego rodzaju konstrukcje będą używane w kanałach obsługowych, przy przejściach nad torowiskiem czy przed wejściem do pociągu. Każdy rodzaj konstrukcji to niezwykle stabilny i bezpieczny produkt, z aluminiowymi platformami, ze składanymi platformami służącymi jako przejście, wkładanymi barierkami czy rolkami jednokierunkowymi z hamulcem.

Stacjonarne platformy robocze

Stacjonarne platformy robocze – wprawdzie stacjonarne platformy robocze nie służą wyłącznie do obsługi pojazdów, to jednak świetnie mogą się sprawdzić np. w zajezdniach autobusowych, gdzie obsługiwanych pojazdów jest bardzo dużo. Stałe stanowisko służące pracom konserwatorskim czy montażowym będzie miejscem bezpiecznym, w którym pracownik komfortowo wykona swoje zadania. Stacjonarne, aluminiowe rusztowania robocze do indywidualnych zastosowań produkowane są w oparciu o normę DIN EN ISO14122 i BGI 637. Szerokość stopni w zależności od modelu wynosi 600 – 800 -1000 mm. Istnieje możliwość dostosowania innej szerokości pod indywidualne zamówienie. Stopnie wykonane są z aluminium ryflowanego, kraty stalowej lub blachy perforowanej.

Przeczytaj także: Podesty do prac na wysokości.

Obsługa pojazdów takich jak cysterna, ciężarówka czy pojazdy szynowe wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Niezwykle ważne są także narzędzia, z których korzysta pracownik. Specjalne konstrukcje do obsługi pojazdów, rusztowania jezdne lub stacjonarne umożliwiają przeprowadzenie prac w sposób bezpieczny i wygodny.

Sprawdź również:

Wróć