Mini rusztowania - przegląd modeli.

Mini rusztowania świetnie sprawdzą się wówczas, kiedy posiadamy dom. Prac związanych z konserwacją, sprzątaniem czy montażem w domu zawsze jest bardzo wiele. Równie często te prace muszą być wykonywane na wysokości – czyszczenie rynien, podmalowanie elewacji, wymiana oświetlenia, uzupełnienie ubytków w zewnętrznych ścianach, etc. Mini rusztowania pomogą w ich wykonaniu, są stabilne, bezpieczne i można pracować na nich nawet w miejscach o różnych poziomach wysokości. Tego typu konstrukcje także będą przydatne w firmach i posłużą w tym samym celu. Mini rusztowania doskonale nadają się również do prac remontowych w mieszkaniach.

Jakie mini rusztowania sprawdzą się w pracach zewnętrznych i wewnętrznych w domu, mieszkaniu lub biurze?

Rusztowanie drabinowe Krause Corda (0,50x1,47m) wys. rob. 3,00m

Rusztowanie drabinowe Krause

Rusztowanie Krause Corda (0,50x1,47m) wys. rob. 3,00m – doskonałe do użytku domowego. Rusztowanie nie ma okazałych rozmiarów ale z powodzeniem sprawdzi się podczas czyszczenia rynien czy pracach przy elektryce. Jest stabilne i można na nim pracować na różnych poziomach wysokości. Składa się z dwóch 6-szczeblowych drabin przystawnych z szerokim stabilizatorem poprzecznym. Wyposażono je w antypoślizgową i odporną na wilgoć platformę roboczą (147 x 50 cm). Charakteryzuje się dość dużym maksymalnym obciążeniem do 150 kg. Montuje się je szybko i nie wymagane są w tym celu narzędzia. Z obu części drabiny można szybko i bez trudu zestawić dwustronną drabinę wolnostojącą lub 10-szczeblową drabinę przystawną.

Rusztowanie drabinowe Drabex RD-100 (0,44x1,25m) wys. rob. 2,92m

Rusztowanie drabinowe Drabex RD-100 (0,44x1,25m) wys. rob. 2,92m – mini rusztowanie Drabex również będzie stanowiło dobre stanowisko pracy. Złożone jest z dwóch drabin opieralnych i podestu. Powierzchnię podestu specjalnie zabezpieczono przed wilgocią i jest ona antypoślizgowa. Małe rusztowanie Drabex wytrzyma obciążenie do 150 kg / m2. Co równie istotne można stosować rusztowanie w miejscach o zróżnicowanych wysokościach. Jest ono wyprodukowane zgodnie z normą PN-EN 1004. Jest stosunkowo lekkie (14,9 kg) dzięki czemu łatwo jest je przemieścić w docelowe miejsce. Mini rusztowanie można regulować co stopień ramy drabinowej.

Rusztowanie składane Drabex RS-500 (0,50x1,25m) wys. rob. 2,99m

Rusztowanie składane Drabex RS-500 (0,50x1,25m) wys. rob. 2,99m – prace montażowo – instalacyjne w domach, czy w magazynach to w zasadzie czynności przeprowadzane regularnie. By ułatwić sobie ich wykonanie warto skorzystać z lekkiego małego rusztowania, które łatwo przemieścić dzięki temu, że wyposażone jest w kółka. Świetnie sprawdzi się zarówno do prac zewnętrznych jak i wewnętrznych. Jest wytrzymałe, jego maksymalne obciążenie wynosi 150 kg / m2.

Rusztowanie Drabex RS-600

Rusztowanie Drabex RS-600 – to mini rusztowanie wyposażono w wygodne kółka, dzięki czemu łatwo jest je przemieścić. Jego obsługa jest prosta, zarówno montaż jak i demontaż nie wymaga narzędzi. Rusztowanie się składa, co oznacza że po złożeniu nie zajmuje wiele miejsca. Charakteryzuje się zwiększoną trwałością i jest odporne na utlenianie. Wyprodukowano je zgodnie z normą PN-EN 1004. Jest to rusztowanie wytrzymałe, którego maksymalne obciążenie wynosi 150 kg / m2

Przeczytaj także: Dobór odpowiedniego sprzętu do pracy na wysokości.

Podczas pracy wykonywanych przy domu, w magazynie lub nawet w firmie warto korzystać ze sprawdzonych i przeznaczonych do tego celu narzędzi. Tym bardziej jeśli trzeba wykonać prace na wysokości, które obejmują instalacje, konserwacje lub montaż. Doskonałym rozwiązaniem będzie wybór mini rusztowania, które zapewni bezpieczeństwo i komfort pracy.

Sprawdź również:

Wróć