Możliwości barierek systemowych

Wszechstronność zastosowania powoduje, że barierki systemowe używane są w formie coraz bardziej rozbudowywanych konstrukcji. Nie są jedynie krótką formą ograniczenia o funkcji zabezpieczającej. Coraz ciekawszy design sprawia, że systemowe balustrady mogą stanowić ciekawy element wyposażenia wnętrza.

To efekt wyraźnego liftingu, jaki przechodzą barierki ze stali nierdzewnej. Niezmiennie zachowują swoje kluczowe funkcjonalności - stabilną ochronę krawędzi powierzchni. Gdy jednak w przeszłości do ich ogólnego wyglądu nie przywiązywano większej uwagi, dziś balustrady systemowe stają się naturalnym elementem dekoracji. Stąd dążenie do ich optymalnej konstrukcji. Mają być lekkie, stopniowo tworzyć jednolitość z otoczeniem i zapewniać stabilizację, ale równocześnie nie oddawać poczucia ciężkości formy. Dzięki temu rozszerza się zastosowanie balustrad; nie są postrzegane wyłącznie w kategoriach ochronnych. Nie muszą być postrzegane wyłącznie jako element zabudowy zakładu czy hali. Ciekawie zaaranżowane barierki systemowe świetnie sprawdzą się również jako fragment domowej antresoli - jeśli wnętrze utrzymane jest np. w skandynawskim, dość surowym stylu.

Konstrukcja balustrady systemowej

Kluczowa w przypadku balustrady jest jej konstrukcja. Bazują one na specjalnie opracowanych profilach aluminiowych, które umożliwiają szybki i precyzyjny montaż. Szybkość postawienia nowoczesnej balustrady sprawia, że to jedno z najciekawszych rozwiązań na rynku barierek.

W tym kontekście szczególnie istotna jest technologia wykonania poręczy. Balustrady i poręcze systemowe - ze względu na swoje położenie - w naturalny sposób są narażone na niekorzystne oddziaływanie środowiska. Wilgoć, deszcz, zmiany temperatur, nadmierne nasłonecznienie - wszystko to może stanowić potencjalne zagrożenie dla estetyki barierki. Ważne więc, by balustrady były wykonane z materiałów najwyższej jakości. Elementy barierek systemowych muszą być nierdzewne, odporne na uszkodzenia mechaniczne i wytrzymałe na wszelkie czynniki atmosferyczne. Zabezpieczenie i regularna konserwacja barierek ulokowanych na zewnątrz budynku to podstawowy krok do ich żywotności i wieloletniego użytkowania.

Balustrady - estetyka obok funkcjonalności

Nowoczesny system tego typu barierek musi więc łączyć dwie kluczowe cechy: pewność użytkowania oraz estetykę, która coraz bardziej kieruje się ku swoistej elegancji użytkowej.

Aluminiowe rury oraz utrzymane w tej samej kolorystyce listwy przypodłogowe tworzą trwałą konstrukcję, o której jakości decydują detale. Mocowania do podłoża i ścian oraz łączniki kątowe charakteryzujące się dużą różnorodnością w zakresie wymiarów umożliwiają swobodne zastosowanie barierek systemowych - zarówno na powierzchniach płaskich, jak i w przypadku zabezpieczenia schodów. Dzięki temu systemy wolnostojących balustrad do zabezpieczania krawędzi pozostają niezmiennie popularną formą ochrony, która wpisuje się również w trendy budowlanego minimalizmu.

Przeczytaj także: Podesty do prac na wysokości.

Sprawdź również:

Wróć