Podnośniki osobowe, osobowo towarowe, towarowe - nowoczesna, szybka i bezpieczna praca na wysokości.

Optymalizacja pracy na magazynach, halach produkcyjnych, to stałe działanie w każdej firmie, której celem jest zwiększenie efektywności wykonywanych zadań z zachowaniem największego bezpieczeństwa. Nowe technologie, które skutecznie pchają rozwój firm do przodu stale udoskonalają i zwiększają komfort prac wykonywanych na wysokościach. Podnośniki osobowe czy towarowe to nowoczesny i zaawansowany technologicznie nowy rodzaj drabin napędzanych elektrycznie. Warto poznać ich zalety.

Jakie rodzaje podnośników są dostępne na rynku? Który rodzaj najlepiej sprawdzi się w konkretnych warunkach? W naszej ofercie należy wyróżnić kilka odmian podnośników, które znacznie wpłyną na komfort wykonywanej pracy na wysokości:

Podnośniki osobowe przejezdne

Wśród podnośników osobowych przejezdnych znajdują się urządzenia, które wykonane są głównie z wysokiej jakości, trwałego i niezawodnego aluminium. Ich wysokość robocza może wynosić nawet 16 m. Podnoszenie i opuszczanie platformy odbywa się w łatwy i w pełni bezpieczny sposób, a niektóre modele przystosowane są do pracy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz (np. podest ruchomy przejezdny ZP 150 produkcji Faraone). Podnośniki osobowe przejezdne mogą być także wyposażone opcjonalnie w szereg użytecznych akcesoriów jak np. reflektor z regulowanym ramieniem czy dodatkowy komplet akumulatorów pozwalający na pracę przez 24h. Powierzchnie robocze są odpowiednio zabezpieczone i wystarczająco przestronne. Niska waga urządzeń oraz ich kompaktowe wymiary ułatwiają ich transport np. niedużymi samochodami dostawczymi, windami oraz użytkowanie ich na powierzchniach o niskiej nośności.

Podnośniki osobowe samojezdne

Prace konserwacyjne prowadzone na dużych wysokościach w magazynach będą wykonywane w niezwykle komfortowy i bezpieczny sposób dzięki podnośnikom osobowym samojezdnym. Są to stabilne urządzenia i stoją na solidnej podstawie. Kosze zamocowane są na teleskopowych rozsuwanych wspornikach. Mimo tego, że ich konstrukcja jest stosunkowo lekka to jest ona jednocześnie bardzo wytrzymała ze względu na to, że wyprodukowano ją ze specjalnie wyprofilowanego aluminium. Podnośniki osobowe samojezdne są niezwykle funkcjonalne ponieważ można przemieszczać się nimi będąc na wysokości. Podnośniki osobowe samojezdne wyposażone dodatkowo w półki do transportowania towarów szczególnie dobrze sprawdzają się w  pracach związanych z obsługą towarów w magazynach czy dużych sklepach. Wybrane modele podnośników wyposażone zostały w kosze rozsuwane lub obrotowe umożliwiające dotarcie do trudno dostępnych miejsc.

Podnośniki osobowe specjalne

W tej grupie znajdują się szczególnego rodzaju podnośniki osobowe. Podnośniki osobowe specjalne są to samojezdne platformy służące do transportu beczek (Platforma samojezdna PKS do transportu beczek oraz platforma samojezdna Elevah C do transportu beczek automatyczna, wys. rob. 6,00 m od producenta Faraone). Ich wysokość robocza może wynosić do 7 m wysokości.  Zastosowanie podnośników jest bardzo praktyczne, dzięki nim w łatwy i bardzo bezpieczny sposób można przetransportować, ciężkie, trudne do przenoszenia i często z bardzo cenną zawartością ładunki (np. z winem czy octem balsamicznym). Ich obsługa jest prosta i zautomatyzowana. Wykonane są one z solidnych profili aluminiowych. Na zamówienia produkowane są także podnośniki o nietypowych wymiarach oraz podnośniki przystosowane do prac w strefach zagrożonych wybuchem (EX).

Podnośniki towarowe

Aluminiowe podnośniki towarowe znajdują uniwersalne zastosowanie w budownictwie i przemyśle. Są kompaktowe i łatwe w transporcie. Zwiększają bezpieczeństwo podczas prac załadunkowych i rozładunkowych oraz instalacyjnych i montażowych ciężkich, gabarytowych towarów takich jak urządzenia chłodnicze, klimatyzacyjne, wiaty, szyby, duże witryny czy ościeżnice okienne. Maksymalny udźwig – do 250 kg, maksymalna wysokość podnoszenia – do 6,30m.

Przeczytaj także: Mini rusztowania - przegląd modeli

Niezależnie od rodzaju podnośnika są to urządzenia, które zdynamizują pracę na magazynach czy halach produkcyjnych. To oznacza, że praca wykonywana będzie szybciej, ale także znacznie bezpieczniej. Pracownicy odczują większy komfort z pracy, a ryzyko uszkodzenia cennych produktów zostanie mocno zredukowane.

Sprawdź również:

Wróć