Podnośniki towarowe – wszystko, co trzeba o nich wiedzieć

Podnośniki towarowe to nowoczesne, solidne, a przy tym imponująco funkcjonalne rozwiązania dedykowane wielu zróżnicowanym zastosowaniom, przede wszystkim w budownictwie i przemyśle. To, co wyróżnia podnośniki towarowe to ich uniwersalny charakter. Urządzenia te sprawdzą się podczas montażu, przesuwania, załadunku i wyładunku towarów, wiat, szyb, dużych witryn, ościeżnic okiennych, a nawet beli. Proponowane podnośniki różnią się od siebie nośnością oraz maksymalną wysokością unoszenia. Każdorazowo możemy zatem wybrać rozwiązanie idealnie odpowiadające naszym potrzebom w zakresie realizowanych zadań oraz zgodne z ich charakterem.

Nowoczesne podnośniki towarowe to wiele imponujących zalet

Podnośniki towarowe wykonane z profili aluminiowych są przede wszystkim lekkie, co zapewnia m.in. ich sprawny i łatwy transport. Jednocześnie, mimo stosunkowo niewielkiej wagi, sprzęt ten charakteryzuje duża wytrzymałość i bezwzględne bezpieczeństwo w użytkowaniu, co umożliwia sprawny montaż, przesuwanie, załadunek i wyładunek nawet bardzo ciężkich towarów.

Wspomniany wcześniej transport podnośnika ułatwiają w wielu przypadkach także kompaktowe rozmiary sprzętu. Zatem podsumowując - zalety dostępnych obecnie na rynku podnośników towarowych to przede wszystkim:

  • uniwersalność zastosowań,
  • łatwość transportu,
  • konstrukcja z lekkich profili aluminiowych,
  • wytrzymałość,
  • bezpieczeństwo użytkowania,
  • kompaktowe rozmiary zapewniające zarówno łatwość transportu, jak i wygodę przechowywania sprzętu,
  • idealne rozwiązanie nawet w przypadku bardzo ciężkich towarów.

Podnośniki towarowe - zastosowanie

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, podnośniki towarowe to rozwiązanie zdecydowanie uniwersalne, znajdujące zastosowanie przede wszystkim w budownictwie oraz w przemyśle.

Podnosić możemy praktycznie wszystko – materiały budowlane, okiennice, szyby, witryny, kotły, klimatyzatory, bele, a zatem wszystko, co potrzebne jest nam podczas prac montażowych, budowlanych, czy remontowych, a także podczas rozładunku i załadunku wszelkiego typu towarów.

Gdzie przyda się podnośnik?

Ze względu na to, że jest on bardzo lekki i posiada kółka, przyda się przy każdej wykonywanej pracy. Dzięki możliwości szybkiego złożenia urządzenie daje możliwość bardzo łatwego transportu. Umożliwia dostarczenie bardzo ciężkich materiałów, ze względu na swoją trwałość i wytrzymałość.

Aby dobrać urządzenie do swojej firmy, powinniśmy wiedzieć, do czego ma służyć. Różne są bowiem wysokości, do jakich jest on dostosowany. Spotykamy podnośniki o maksymalnym zasięgu 2 metrów oraz takie, które dostarczą pożądane narzędzia na 6 metrów w górę! Drugim ważnym parametrem jest udźwig. Jeżeli nasza działalność polega na montowaniu ciężkich produktów, a do pracy używamy sprzętu o sporej wadze – warto zainwestować w sprzęt o większym udźwigu. Popularna na rynku firma Faraone oferuje bardzo szeroki zakres podnośników – jest z czego wybierać!

Cena to atut

Jednak nie powinna być głównym wyznacznikiem. Tańszy sprzęt to gorsza jakość wykonania, krótsza gwarancja i słabsze parametry. W zależności od udźwigu i wysokości dobry podnośnik możemy zakupić za 6000 złotych netto. Świetny sprzęt, który nadaje się do pracy na każdej wysokości z ciężkimi towarami, kosztuje około 11 000 złotych netto.

Przy zakupie warto zwrócić uwagę również na to, jakie dodatkowe opcje zabezpieczenia oferuje nam producent. Niekiedy są to specjalne haki, które uniemożliwiają jego przemieszczenie, inne mają przygotowany system zabezpieczeń, dedykowany do konkretnego modelu. To oczywiście nie wszystko. Są podnośniki ręczne (obsługiwane przez fachowo przygotowaną korbę) oraz elektryczne. Te drugie są wygodne, ale ich eksploatacja jest droższa!

Dobór powinien być rozważny

Nie silmy się na bardzo skomplikowane urządzenia, jeżeli takie nie są nam potrzebne. Pamiętajmy, że naszym kosztem będzie też eksploatacja urządzenia. W przypadku podnośników nie pochłania ona wielkich środków, ale wymiana poszczególnych mechanizmów może kosztować.

Przeczytaj także: Dobór Odpowiedniego Sprzętu Do Pracy Na Wysokości.

Przed zakupem zapoznajmy się z ofertą najpopularniejszych i najbardziej szanowanych firm na rynku, poznajmy też opinię innych właścicieli takich urządzeń. Po dokonaniu wyboru możemy szybko cieszyć się bezpieczniejszą i wygodniejszą pracą, a to zaprocentuje!

Sprawdź również:

Wróć