Uniwersalne rusztowanie aluminiowe do prac na wysokości do 8 metrów. Co oferują dziś producenci?

Prace budowlane wymagają od nas szczególnej uwagi. Ważne jest to, by będąc na wyższej wysokości czuć się komfortowo i nie zastanawiać się czy to na czym stoimy jest wystarczająco solidne. Dzisiaj producenci rusztowań aluminiowych oferują uniwersalne narzędzia, które doskonale sprawdzą się na budowach domów jednorodzinnych lub do prywatnych zadań specjalnych, które od czasu do czasu musimy wykonać przy domu (np. remont elewacji czy wymiana okien).

Rusztowania aluminiowe – przegląd producentów

Rusztowania Krause – Rusztowania niemieckiego producenta już od ponad 100 lat są obecne na rynku. To dość szeroka oferta, która doskonale odpowiada na potrzeby budowlane. Uniwersalne rusztowania aluminiowe od Krause to bardzo dobre narzędzia. Rusztowania do 8,00 m wysokości wyposażone są w kółka z blokadą. Ułatwiają one przestawianie jezdnego rusztowania i są stabilne dzięki mocnym blokadom. Podesty są przestronne i wytrzymałe. Ich maksymalne obciążenie może wynosić 250 kg, a całe rusztowanie 750 kg (np. model Rusztowania Krause ClimTec + rolki jezdne O 125mm 0,60x1,50m). Dostępne są także bardzo wygodne rusztowania ze schodami - Rusztowania Krause Stabilo 5500 ze schodami (1,50x2,00m).

Rusztowania Faraone – Producent już od prawie pół wieku dostarcza na rynek wysokiej jakości narzędzia do pracy na wysokościach. Rusztowania aluminiowe czy jezdne to jeden z tych produktów, które są dzisiaj bardzo popularne. Propozycja Faraone to zarówno rusztowania tradycyjne, jak i te bardziej funkcjonalne, czyli rusztowania z wygodnymi schodami. Profesjonalne aluminiowe rusztowania jezdne do 8,00 m od Faraone to doskonałe narzędzia. Są to rusztowania cechujące się sztywnością, dzięki temu że mocowanie szczebli ze stali nierdzewnej odbywa się bez spawania (np. model - Rusztowania Faraone Compact XS (0,75x1,60m). Wyposażone są w kółka z blokadą, które umożliwiają łatwe przestawianie rusztowania. Przestronne pomosty pokryte są wodoodporną, antypoślizgową warstwą ochronną, szczeble również są antypoślizgowe. Równie ciekawie prezentują się rusztowania, w których znajdują się bardzo praktyczne schody (model - Rusztowania Faraone Top System ze schodami 1,35x1,80m).

Rusztowania Drabex – w 100 % polski producent sprzętu aluminiowego. Już od 1974 r, rusztowania aluminiowe produkowane są przez tego producenta w Bydgoszczy. Cieszą się dużą popularnością ze względu na wysoką jakość produktu. Są to także rusztowania, które cechują się prostą obsługą, montażem i demontażem. Nie wymagają do tych celów narzędzi. Rusztowania aluminiowe Drabex są także bardzo stabilne, dzięki wykorzystaniu optymalnej liczby podpór, w zależności od wysokości sprzętu. Nie zapomniano także by rusztowania były mobilne i w nogach zamontowano wygodne kółka z mocnymi hamulcami. Powierzchnie rusztowań są utwardzane, odporne na utlenianie, a dzięki anodowaniu aluminium rusztowania nie brudzą. Rusztowanie Drabex RA-600 (0,70x1,90m) ma dodatkowe wsporniki stabilizujące sprzęt.

 

Przeczytaj także: Podesty do prac na wysokości.

Przeczytaj także: Dobór odpowiedniego sprzętu do pracy na wysokości.

Wybór rusztowań aluminiowych o wysokości do 8,00 m jest dzisiaj całkiem szeroki. Warto zapoznać się z propozycjami różnych producentów, przemyśleć jakie rusztowanie ma spełniać wymogi. Czy zależy nam bardziej na profesjonalnym sprzęcie, czy wystarczy taki, który będzie służył w warunkach domowych. Można bez problemu idealnie dopasować sprzęt, który spełni nasze oczekiwania.

Sprawdź również:

Wróć