Użyteczne akcesoria do drabin - przegląd

Akcesoria do drabin to dodatkowe wyposażenie czyniące pracę na drabinie wygodniejszą i bezpieczniejszą. Bez niektórych akcesoriów wykonanie pewnych prac mogłoby być wręcz niemożliwe. Warto dobierać akcesoria (choć nie zawsze jest to konieczne) tego samego producenta, którego produkcji jest drabina.

Przegląd najczęściej stosowanych produktów.

Półka / stopień do drabin Drabex

Produkt ten znacznie ułatwia pracę na drabinie ze szczeblami oraz poprawia jej bezpieczeństwo. Ma dwa zastosowania – może służyć jako praktyczna półka na narzędzia lub jako wygodny podest. Funkcja podestu jest szczególnie przydatna, gdy praca wymaga od nas długiego stania na drabinie. Gdyby nie podest nasze stopy szybko zmęczyłyby się na stosunkowo cienkim szczeblu. Maksymalne obciążenie półki / stopnia to 150 kg.

Uchwyt dystansowy do drabin Krause

Przeznaczony jest głównie do prac w trudno dostępnych miejscach. Uchwyt ten pozwala na oparcie drabiny o ścianę bez konieczności opierania drabiny o rynnę czy okap. Posiada wygodne wsporniki teleskopowe wysuwane do 600 mm. Stosować go można do podłużnic o przekroju od 64 x 25 mm do 97 x 25 mm.

Uchwyt dachowy do drabiny Alve

Jest bardzo pomocny przy pracach na pochyłym dachu. Uchwyt wykonany jest z mocnego aluminium co sprawia że jest bardzo wytrzymały. Montaż uchwytów do drabiny odbywa się za pomocą zaczepów. Dzięki kółkom, w które wyposażony jest uchwyt łatwo wprowadzimy drabinę po dachu, następnie po jej obróceniu zaczepimy ją o kalenicę. Uchwyty pasują do większości drabin ze szczeblami. Ich dopuszczalne obciążenie z drabiną to 150 kg.

Noga przedłużacz stabilizatora drabin Krause

Akcesorium przydatne jeżeli chcemy ustawić drabinę opieralną czy wieloelementową na schodach. Noga jest regulowana co ułatwia jej dopasowanie na stopniach schodów, występach czy nierównym podłożu. Noga ta pasuje do wszystkich drabin Krause ze stabilizatorami.

Noga przedłużacz podłużnicy Drabex

Niwelująca różnice poziomów podpora wyrównawcza, stosowana w drabinach przystawnych. Posiada możliwość regulacji, dzięki czemu można łatwo dostosować podporę do wysokości danego stopnia schodów, na którym potrzebujemy umieścić drabinę.

Pojemniki do drabin Multi Caddy i Topp Boxx

Praktyczne pojemniki na narzędzia które są niezwykle pomocne w pracach monterskich, malarskich itp. do trzymania w nich narzędzi, mniejszych zbiorników z farbami, bądź pędzli, wkrętów czy gwoździ. Pojemnik typu Multi Caddy mocuje się na drabinach ze szczeblami, zaś Topp Boxx mocuje się na drabinach domowych z pałąkiem.

Szpice do drabin Krause

Komplet szpic do drabin Krause jest bardzo przydatnym elementem stosowanym w pracach na nierównym, miękkim podłożu. Komplet dostoswany do podłużnic o przekrojach od 64 x 25 mm, do 97 x 25 mm. Przydaje się także w drabinach posiadających stabilizatory.

Uchwyt bagażnikowy Rhino Safe Clamp

Niezwykle proste w obsłudze jak i wygodne klamry do mocowania drabin na bagażnikach samochodowych to wytrzymały i łatwy w montażu produkt. Montuje się go wiele razy szybciej niż tradycyjne zaciski czy pasy. Dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo drabiny podczas transportu. Stworzony z wytrzymałych materiałów kompozytowych, jest odporny na korozje. Uchwyt posiada praktyczny zamek na klucz.

Przeczytaj także: Porady dotyczące bezpiecznej pracy na drabinach

Wszystkie wyżej wymienione akcesoria do drabin a także wiele innych można znaleźć tutaj.

Akcesoria do drabin często okazują się niezwykle przydatne przy pracach wykonywanych na drabinach. Mając na uwadze, że prace na wysokości należą do prac szczególnie niebezpiecznych warto zainwestować w akcesoria które zostały specjalnie zaprojektowane by zwiększyć bezpieczeństwo i komfort wykonywanych zadań.

Sprawdź również:

Wróć