Wygodny, stabilny i bezpieczny dostęp do wysoko położonych miejsc - przeczytaj o przemysłowych schodach jezdnych z aluminium.

Przeczytaj o przemysłowych schodach jezdnych z aluminium. W wielu miejscach pracy, niezależnie czy jest to przestrzeń na zewnątrz czy wewnątrz, musimy dostać się do wyższych kondygnacji. W magazynach potrzebujemy wspiąć się na wysoko umieszczone półki, w warsztatach samochodowych dostać się do zawieszonych pod sufitem części czy też musimy prozaicznie wymienić żarówkę. Należy przy tym zawsze pamiętać o bezpieczeństwie. Upadek z wysokości może być powodem bolesnych urazów i wyeliminuje nas z pracy na dłuższy czas. Do prac wykonywanych na wysokości najlepiej wyposażyć się w specjalistyczne i certyfikowane narzędzia, takie jak wygodne i stabilne schody jezdne lub schody magazynowe.

Schody jezdne - postaw na sprawdzone rozwiązania

Drabiny, które umożliwiają wygodną i stabilną pracę przy wysoko położonych miejscach powinny być narzędziami sprawdzonymi. Rynkowy lider branży, producent m.in. schodów magazynowych oraz schodów jezdnych, firma Krause oferuje wiele rozwiązań, które można dopasować do warunków panujących w hali, magazynie czy warsztacie samochodowym. Schody jezdne to szczególnie praktyczne „drabiny” do zadań specjalnych. Są zarówno lekkie jak i niezwykle wytrzymałe. Zaprojektowano je tak, by w razie potrzeby łatwo je przemieścić w docelowe miejsce. Schody jezdne występują w dwóch wariantach – w zależności od modelu kółka mogą być zamontowane tylko w tylnych nogach (np. od producenta Faraone Schody jezdne Faraone SY 60.1) lub we wszystkich czterech (np. Schody z platformą, jezdne Krause szer. 1,00m nach. 60°).

W przypadku pierwszego rozwiązania schody magazynowe będą wyposażone w specjalne rączki ułatwiające podniesienie przednich nóg bez kółek i wygodne przemieszczenie schodów.

Schody magazynowe - funkcjonalność = wygoda + bezpieczeństwo

Specjalistyczne schody magazynowe, które w łatwy sposób można przemieszczać, są zaprojektowane w taki sposób, by praca na wysokości była jak najwygodniejsza. Jednak wygoda to nie wszystko. Razem z komfortem pracy w parze musi iść bezpieczeństwo. Firmy takie jak Faraone czy Krause uzyskały to dzięki doskonale opracowanej funkcjonalności. Schody jezdne to wytrzymałe aluminiowe i mobilne narzędzie. Wyposażone są w szerokie i głębokie stopnie ze specjalną antypoślizgową fakturą (tzw. stopnie ryflowane). Podesty są przestronne i wyposażono je w praktyczne i zabezpieczające pracę na wysokości barierki. Dla jeszcze większego bezpieczeństwa kółka posiadają specjalne hamulce, które stabilizują schody, dzięki czemu praca na wysokości jest jeszcze bardziej bezpieczna.

Przeczytaj także: Uniwersalne rusztowanie aluminiowe do prac na wysokości do 8 metrów.

Prace wykonywane w wyższych partiach magazynu czy warsztatu są obciążone większym ryzykiem upadku. Warto jak najlepiej zabezpieczyć się przed losowymi zdarzeniami, wyeliminować zagrożenie powstania mniejszych czy większych urazów. Schody jezdne to specjalnie zaprojektowane narzędzia do tego, by sięgnąć coś z wysokich partii regałów lub wykonywać pracę na wysokości. Są bezpieczne i wygodne, dzięki nim będziemy czuć się o wiele pewniej.

 

Sprawdź również:

Wróć